Решить уравнения:

(3x-2) (3x+2) = 77;

(x-4) в квадрате = 25

+4
Ответы (2)
  1. 26 октября, 18:06
    0
    1) 9x^2-4=77

    9x^2=81

    x^2=9

    x=+3,-3

    2) (x-4) ^2=25

    x-4=5

    - (x-4) = 5

    x=-1

    x-4=5

    x=9

    Ответ: 1) + 3, - 3;

    2) - 1; 9
  2. 26 октября, 20:12
    0
    (3x-2) (3x+2) = 77;

    (3x) ^2 - (2) ^2=77

    9x^2-4=77

    9x^2=81

    x^2=9

    x=-3

    x=3

    (x-4) ^2 = 25

    (x-4) ^-5^2=0

    (x-4-5) (x-4+5) = 0

    (x-9) (x+1) = 0

    1) x-9=0

    x=9

    2) x+1=0

    x=-1