разложите на множители трехчлен 2X^2+13x-7

Сократите дробь 2x^2+11x-40/6x-15

+1
Ответы (2)
  1. 23 марта, 09:38
    0
    2x^2+13x-7=0

    D=169+56=225

    x=-13+15/4=1/2

    x=-13-15/4=-7

    2x^2+13x-7=2 (x-1/2) (x+7)
  2. 23 марта, 09:48
    0
    2x^2+13x-7=0

    D=169+56=225

    x=-13+15/4=1/2

    x=-13-15/4=-7