2. Разложите на множители: а) у3 - 49 у б) - 3 а2 - 6 аb - 3b2

+1
Ответы (1)
  1. 3 апреля, 14:23
    0
    а) у3 - 49 = у (у2 - 49) = у (у-7) (у+7)

    б) - 3 а2 - 6 аb - 3b2 = - 3 (а2 + 2 аb + b2) = - 3 (a + b) 2