разложите на множители многочлен:

1) 4 х-4 у+ах+ау

2) х^4-8x^3+6x-48

+4
Ответы (2)
  1. 3 августа, 09:14
    0
    1) 4x - 4y + ax + ay = х (4+а) - у (4+а) = (х-у) (4+а)

    2) x^4 - 8x^3+6x-48 = x^3 (x - 8) + 6 (x - 8) = (x-8) (x^3+6)
  2. 3 августа, 09:47
    0
    1) 4 х-4 у+ах+ау = х (4+а) - у (4+а) = (х-у) (4+а)

    2) х^4-8x^3+6x-48=x^3 (х-8) + 6 (х-8) = (x^3+6) (х-8)