1. решить:

sin8 пи/3;

tg7 пи/3;

cos в квадрате пи/8-sin в квдрате пи/8

2. упростить:

1) sin (a-b) - sin (пи/2-a) sin (-b) ;

2) cos в квадрате (пи-a) - cos в квадрате (пи/2-a) ; 3) 2sin a sin b + cos (a+b)

3. док-ть тождество:

1) 3cos2a+sin в квадрате a - cos в квадрате a=2cos2a

2) sin5a-sin3a/2cos4a=sina

+2
Ответы (1)
  1. 30 декабря, 02:21
    0
    1. sin (8pi/3) = sin (2/3pi) = sin120 = - sin30 = - 1/2. 2. Tg (7pi/3) = tg (1/3pi) = tg60=корень (3).