5/2 * (2/15-23/6) - 19/9

+1
Ответы (1)
  1. 3 июля, 19:50
    0
    5/2 * (2/15-23/6) - 19/9 = 1) 2/15-23/6=4/30-115/30=-111/30; 2) 5/2 * (-111/30) = - 111/12; 3) - 111/12-19/9=-333/36-76/36=-409/36=-11 13/36