Разложите на множители многочлен: x (квадрат) - 16b (квадрат) + 8bc-c (квадрат)

+4
Ответы (1)
  1. 25 сентября, 21:36
    0
    x² - 16b² + 8bc - c² = x² - (16b² - 8bc + c²) = x² - (4b - c) ² =

    = (x - 4b + c) (x + 4b - c)