Уравнение cos (x-п/6) = 1/2

+3
Ответы (1)
  1. 31 января, 12:38
    0
    X - pí/6 = arccos 1/2 atd.

    nebo x-pí/6 = pí/3 + 2kpí, kde k je celé číslo.

    x = pí/6 + pí/3 + 2kpí = pí/2 + 2kpí = (4k+1). pí/2