Упростите выражение:

4 (3 с+7) + 6 (7-2 с)

7 (1-у) - 6 (1-2 у) + 5 (11-у)

+3
Ответы (1)
  1. 13 марта, 16:03
    0
    4 (3 с+7) + 6 (7-2 с) = 12 с+28+42-12 с=70

    Ответ: 70

    7 (1-у) - 6 (1-2 у) + 5 (11-у) = 7-7 у-6+12 у+55-5 у=56

    Ответ: 56