Разложите на множители двучлен x^2-25y^2

+3
Ответы (2)
  1. 30 сентября, 16:52
    0
    X²-25y²=x² - (5y) ² = (x+5y) (x-5y)

    a²-b² = (a+b) (a-b)
  2. 30 сентября, 19:24
    0
    X^2 - 25y^2 = (х - 5y) (x + 5y)