Х в квадрате-5 = (х-5) (2 х-1)

+1
Ответы (1)
  1. 9 июня, 21:32
    0
    X^2 - 5 = 2x^2 - 10x - x + 5

    x^2 - 11x + 10 = 0

    D = (-11) ^2 - 4*10=121-40=81

    x1 = (11+9) / 2 = 10

    x2 = (11-9) / 2 = 1