Знайдить ризницю арефметичной прогресий, перший член якой = 10, а сума перших чотирнадцяти членив = 1050

+3
Ответы (1)
  1. 1 ноября, 13:42
    0
    Формула S (n) = ((2a1+d (n-1)) * n) : 2

    Подставим все, что мы знаем a1=10, S (14) = 1050. Получим:

    S (14) = 14a1+91d

    91d=S (14) - 14a1

    d = (1050-14*10) : 91=10