Решите неравенство x²-11x+24 < 0

+5
Ответы (2)
  1. 25 декабря, 09:43
    0
    Вводим функцию f (x) = x^2-11x+24 D=121-96=25 x1=11+5/2=8 x2=11-5/2=3, следовательно f (x) = (x-3) (x-8) (x-3) (x-8) <0 (3; 8)
  2. 25 декабря, 10:45
    0
    A=1, b=-11, c=24

    D=b²-4*a*c = (-11) ²-4*1*24=121-96=√25=5

    x1=-b-√D:2*a = (11-5) : 2=3

    x2=-b=√D:2*a = (11+5) : 2=8

    Ответ: (3; 8)