X в 4 степени + x в квадрате - 20 = 0

+1
Ответы (1)
  1. 5 декабря, 20:26
    0
    X^2=z

    z^2+z-20=0

    D=1+80=81

    z1=4 z2=-5

    x1=2 x2=-√5