3 х в квадрате + х-4=0

+5
Ответы (1)
  1. 27 сентября, 00:14
    0
    3x²+x-4=0

    D=1+4*4*3=49

    x₁ = (-1+7) / 6=1

    x₂ = (-1-7) / 6=-8/6=-4/3