Разложите на множители:

б) b²+10b+25;

в) 25x²-16;

г) 9x²-12xy+4y².

+1
Ответы (1)
  1. 14 июля, 18:00
    +2
    B² + 10b + 25 = (b + 5) ² = (b + 5) (b + 5)

    25x² - 16 = (5x) ² - 4² = (5x - 4) (5x + 4)

    9x² - 12xy + 4y² = (3x - 2y) ² = (3x - 2y) (3x - 2y)