4 (3 у+1) в 2 степени - 27 (4 у+9) (4 у-9) + 2 (5 у+2) (2 у-7)

+4
Ответы (1)
  1. 22 августа, 16:01
    0
    4 (3 у+1) ² - 27 (4 у+9) (4 у-9) + 2 (5 у+2) (2 у-7) =

    =4 (9 у²+6 у+1) - 27 (16 у²-81) + 2 (10 у²-35 у+4 у-14) =

    = 36y²+24y+4 - 432y²+2187 + 20y²-62y-28=

    = (-432 y²+36y²+20y²) + (-62y + 24y) + (2187+4-28) =

    = - 376y²-38y+2163