Разложите на множители:

1) x^4+x^3-x^2=

2) a (x^2+y^2) + b (x^2+y^2=

3) ax+bx+ay+by=

4) 12n^3+n^2-n-12=

+1
Ответы (1)
  1. 26 декабря, 15:06
    0
    1) x^4+x^3-x^2=x^ (x^2+x-1)

    2) a (x^2+y^2) + b (x^2+y^2) = (x^2+y^2) (a+b)

    3) ax+bx+ay+by=x (a+b) + y (a+b) = (x+y) (a+b)