Раскройте скобки:

1. (х+2 у) ².

2. (2 а-3) ²

3. (3 х-5 у²) (3 х+5 у²)

4. (а+2) (а²-2 а+4)

5. (х-1) (х²+х+1)

+4
Ответы (1)
  1. 18 августа, 00:00
    0
    1) (x+2y) ²=x²+4xy+4y²

    2) (2a-3) ²=4a²-12a+9

    3) (3x-5y²) (3x+5y²) = 9x²-25yˇ4

    4) (a+2) (a²-2a+4) = a³+2³=a³+8

    5) (x-1) (x²+x+1) = x³-1³=x³-1