Разложение на множетели (5a+6) в квадрате-81

+1
Ответы (1)
  1. 14 августа, 21:07
    0
    25a^+60a+36-81=25a^2+60a-45=5 (5a^2+12a-9) = 5 (5a-3) (a+3)