Вычислите (1+√3) ^2+2√8

+2
Ответы (1)
  1. 16 мая, 17:07
    0
    (1+√3) ² + 2√8 = 1²+2*1*√3+√3² + 2√ (4*2) = 1+2√3+3+4√2 = 4+2√3+4√2