Х2 (в квадрате) - 4 х=3 х-12

+2
Ответы (1)
  1. 31 октября, 15:36
    0
    X²-4x-3x+12=0

    x²-7x+12=0

    D = (-7) ² - 4*12=49-48=1

    x₁ = (7-1) / 2=3

    x₂ = (7+1) / 2=4

    Ответ: 3; 4.