Х в квадрате+5 х-66=0

-х в квадрате - 20 х-91=0

+1
Ответы (1)
  1. 13 февраля, 18:40
    0
    X^2 + 5x - 66=0

    по теореме виета

    x = 6

    x = - 11

    -x^2 - 20x - 91 = 0

    x^2 + 20x + 91=0

    D = 400 - 364 = 36

    x = - 20-6/2 = - 13

    x = - 20+6/2 = - 7