Разложите на множетели: 1) х (а-b) + y (b-a) 2) 2m (x-y) - y+x 3) m^2 (a-2) + n (2-a) 4) 2n (x-y) - (y-x)

+2
Ответы (1)
  1. 9 января, 22:10
    0
    1) x (a-b) + y (b-a) = x (a-b) - y (a-b) = (a-b) (x-y)

    2) 2m (x-y) - y+x = 2m (x-y) - (x-y) = (x-y) (2m-1)

    3) m^2 (a-2) + n (2-a) = m^2 (a-2) - n (a-2) = (a-2) (m^2 - n)