Разложите на множители:

а) 3 х2-12

б) 50b-2a2b

в) - 3a3+3ab2

г) a3c-ac3

+4
Ответы (1)
  1. 7 марта, 12:32
    0
    А) 3 х2-12=3 (х2-4)

    б) 50b-2a2b=2 в (25-а)

    в) - 3a3+3ab2=-3 а (а2-в2) = - 3 а (а-в) (а+в)

    г) a3c-ac3=ас (а2-с2) = ас (а-с) (а+с)