У3-25 у=3 (у-5) у уравнение

+4
Ответы (1)
  1. 30 июля, 09:08
    0
    У³-25 у=3 у (у-5)

    у³-25 у=3 у²-15 у

    у³-25 у-3 у²+15 у=0

    у³-10 у-3 у²=0

    у³-3 у²-10 у=0

    у (у²-3 у-10) = 0

    у=0

    у²-3 у-10=0

    у₁+₂=3

    у₁*у₂=-10

    у₁=5

    у₂=-2