Решите уравнение:

(x-1) в квадрате (x+2) = 0

+5
Ответы (1)
  1. 29 августа, 04:56
    0
    (x-1) ^2 (x+2) = 0

    (x-1) ^2=0 U x+2=0

    x=1 U x=-2

    Ответ:-2; 1