16 а во 2 спени - 2 а во 2 (8 а - 3)

+3
Ответы (2)
  1. 13 марта, 08:26
    0
    16a²-2a² (8a-3) = - 16a³+22a²
  2. 13 марта, 10:02
    0
    16 а²-2 а² (8 а-3) = 16 а²-16 а³+6 а²=-16 а³+22 а²