Замените частое степенью

b в 15 спени / b в 12 спени

7 в 39 спени / 7 в 13 спени

a в 11 спени / a

12 в 100 спени / 12 в 99 спени

+3
Ответы (1)
  1. 9 ноября, 15:41
    0
    B^15:b^12=b^ (15-12) = b^3

    7^39:7^13=7^ (39-13) = 7^26

    a^11:a=a^ (11-1) = a^10

    12^100:12^99=12^ (100-99) = 12^1=12