А) 4√2+√50-√18

б) √3 * (2√3+√12)

в) (√5-2) ^2

+5
Ответы (1)
  1. 20 мая, 20:33
    0
    А)

    4√2+√50-√18=

    4√2+√ (2*25) - √ (2*9) =

    4√2+5√2-3√2=

    6√2

    б)

    √3 * (2√3+√12) =

    3*2+√ (3*3*4) =

    6+3*2 = 6+6 = 12

    в)

    (√5-2) ²=

    (√5) ²-4√5+4=

    5-4√5+4=

    9-4√5