Разложите на множители:

25 а-аb (в квадрате)

3 а (в квадрате) - 6 а+3

+2
Ответы (1)
  1. 23 июня, 08:44
    0
    1) 25a-ab²=a (25-b²) = a (5²-b²) = a (5+b) (5-b)

    2) 3a²-6a+3=3 (a²-2a+1) = 3 (a-1) (a-1) = 3 (a-1) ²