Разложите на множители 1) 2 а+6 2) 6 ху+х 3) 8 м-12n 4) ab-b^2 5) 9m^8+6m^5 6) c^2 - c

+5
Ответы (1)
  1. 19 февраля, 13:23
    0
    2 а+6=2 (а+3)

    6 ху+х=х (6 у+1)

    8m-12n=4 (2m-3n)

    ab-b²=b (a-b)

    9m⁸+6m⁵=3m⁵ (3m³+2)

    c²-c=c (c-1)

    9