Разложите на множители 1) 2 у^3-8y

2) 0.16y-y^3

+5
Ответы (2)
  1. 18 марта, 20:15
    0
    1) = 2 у (у в квадрате минус 4) = 2 у * (у-2) * (у+2)

    2) = у (0,16 минус игрек в квадрате) = у (0,4-у) (0,4+у)
  2. 18 марта, 21:15
    0
    1) 2y³-8y=2y (y²-4) = 2y (y-2) (y+2)

    2) 0,16y-y³=y (0,16-y²) = y (0,4-y) (0,4+y)