Преобразуйте в многочлен

(a-4) (a+4) - 2a (3-a)

(a-8) (a-7) - (a-9) в квадрате

(b+3) (b-3) + (2b+3) в квадрате

3 (x-5) в квадрате + (10x-8x в квадрате)

+5
Ответы (1)
  1. 14 апреля, 11:42
    0
    1) (a-4) (a+4) - 2a (3-a) = a² - 16 - 6a + 2a² = 3a² - 6a - 16

    2) (a-8) (a-7) - (a-9) ² = a² - 7a - 8a + 56 - (a² - 18a + 81) = a² - 15a + 56 - a² + 18a - 81 = 3a - 25

    3) (b+3) (b-3) + (2b+3) ² = b² - 9 + 4b² + 12b + 9 = 5b² + 12b

    4) 3 (x-5) ² + 10x - 8x² = 3 (x² - 10x + 25) + 10x - 8x² = 3x² - 30x + 75 + 10x - 8x² = 75 - 20x - 5x²