2 (3x-5) = 5 (x-1)

(2x-1) (3x+2) = 6 (x в квадрате - x+2)

(3y-1) (y+4) = 0

+3
Ответы (1)
  1. 28 декабря, 02:52
    0
    1) 6 х - 10 = 5 х - 5

    6 х - 5 х = - 5 + 10

    х = 5

    3) 3 у - 1 = 0 у + 4 = 0

    3 у = 1 у = 4

    у = 1/3