Разложить на множители (4 х-9) в квадрате - (2 х+19) в квадрате = ...

+4
Ответы (1)
  1. 8 июля, 17:32
    0
    (4x-9) ² - (2x+19) ² = (4x-9+2x+19) (4x-9-2x-19) = (6x+10) (2x-28) = 2 (3x+5) * 2 (x-14) = 4 (3x+5) (x-14)