Х в 4 степини - 20 х в квадрате+64=0

+5
Ответы (1)
  1. 17 октября, 18:13
    0
    Замена

    x^2=yy^2-20y+64=0

    D=400 - 256=144.

    y1 = (20-12) / 2=3y2 = (20+12) / 2=16x1,

    2=+4,-4.

    x=+-корень3