Вычислить:

1) √82²-18²

2) √313²-312²

3) √37²-35²

+5
Ответы (1)
  1. 7 июля, 09:49
    0
    √ (82 - 18) (82 + 18) = √64*100 = 8*10 = 80

    √ (313 - 312) (313 + 312) = √ 1*625 = 25

    √ (37 - 35) (37 + 35) = √2*72 = √144 = 12