Помогите решить

(х-2) (х-3) (х-4) = (х-2) (х-3) (х-5)

+2
Ответы (1)
  1. 17 января, 09:23
    0
    (x - 2) (x - 3) (x - 4) - (x - 2) (x - 3) (x - 5) = 0

    Выносим за скобки общие множители

    (x - 2) (x - 3) (x - 4 - x + 5) = 0

    (x - 2) (x - 3) = 0

    x = 2

    x = 3

    Ответ:

    2; 3