Решите уравнение: (х-5) в квадрате = 3 х в квадрате - х+14 2) 2) 9 х (4 х-1) = 3 х-1

+4
Ответы (1)
  1. 27 февраля, 19:23
    0
    Х2-10x+25=3x2-x+14

    x2-10x+25-3x2+x-14=0

    -2x-9x+11=0 | * - 1

    2x+9x-11=0

    D=81+88=169=13

    x1,2 = (-9+-13) / 4 = 5,5 и 1

    х1=5,5

    х2=1

    9x (4x-1) = 3x-1

    36x-12x+1=0

    D = 144-144 = 0

    x1=0