Разложите на множители1) c (a-b) + b (b-a)

2) a (b-c) - c (c-b)

3) (x-y) + b (y-x)

4) 2b (x-y) - (y-x)

+5
Ответы (2)
  1. 5 июля, 11:51
    0
    1) = ac-bc+b^2-ab

    2) = ab-ac-c^2+bc

    3) = x-y+by-bx

    4) = 2bx-2by-y+x
  2. 5 июля, 13:16
    0
    2) a (b-c) + c (b-c) (b-c) (a+c)