37⋅y-8=-13+y7 чему равен у?

+2
Ответы (1)
  1. 4 мая, 23:57
    0
    37 у-8=-13+7 у

    30 у+5=0

    5 (6 у+1) = 0

    6 у+1=0

    6 у=-1

    у = - 1/6