A) (0,018+0,982) : (8*0,5-0,8) b) (0,008+0,992) : (5*0,6-1,4)

+4
Ответы (1)
  1. 7 марта, 19:25
    0
    А) 1) 0,018+0,982=1

    2) 8*0,5=4

    3) 4-0,8=3,2

    4) 1:3,2=0,3125

    b) 1) 0,008+0,992=1

    2) 5*0,6=3

    3) 3-1,4=1,6

    4) 1:1,6=0,625