2y (3y-4) + 24y = (7y-3) (2+y)

+5
Ответы (1)
  1. 13 сентября, 09:56
    0
    2 у (3 у-4) + 24 у = (7 у-3) (2+у)

    6 у²-8 у+24 у=14 у+7 у²-6-3 у

    6 у²+16 у=7 у²+11 у-6

    6 у²+16 у-7 у²-11 у+6=0

    -у²+5 у+6=0

    D=25-4 * (-1) * 6=49

    x1 = (-5+7) / (-2) = - 1

    x2 = (-5-7) / (-2) = 6