X (x+4) - (x-3) (x-5)

При x = одна шестая

+5
Ответы (1)
  1. 16 ноября, 22:47
    0
    X²+4x - (x²-5x-3x+15) = x²+4x-x²+5x+3x-15=12x-15

    при x=1/6

    12 * (1/6) - 15=12/6-15=2-15=-13

    Ответ: - 13