Перетворити вираз у многочлен (a-2) (a (в квадрате) - 3 а+6), (2 х-1) в квадрате, (3 а+с) в квадрате

+1
Ответы (1)
  1. 29 ноября, 05:43
    0
    (a-2) (a²-3a+6) = a³-3a²+6a-2a²+6a-12=a³-5a²+12a-12

    (2x-1) ²=4x²-4x+1

    (3a+c) ²=9a²+6ac+c²