У в квадрате - 20 у-25=0

+1
Ответы (1)
  1. 23 июля, 10:21
    0
    Y^2-20y-25=0

    D=20^2+25*4=400+100=500=5*100

    y1 = (20-10sqrt5) / 2=10-5sqrt5

    y2=10+5sqrt5