Решите уравнение!

x2 - 2x=0

X во 2 степени

+2
Ответы (1)
  1. 4 апреля, 15:47
    0
    Х² - 2x = 0

    x (x-2) = 0

    x=0 или x-2=0

    x=2

    Ответ: 0; 2