Вычислить:

√ (33+8*√ (17)) - √ (33-8*√ (17)) =

+3
Ответы (1)
  1. 3 мая, 19:47
    0
    √ (33+8*√17) - √ (33-8*√17) = √ (16+8*√17+17) - √ (16-8*√17+17) =

    =√ (4²+2*4*√17 + (√17) ²) - √ (4²-2*4*√17 + (√17) ²=

    =√ (4+√17) ²-√ (4-√17) ²=4+√17-4+√17=2√17.