Как решить 64^1/2, 81^3/4; 36^ - 1/2

+1
Ответы (1)
  1. 30 июня, 05:00
    0
    64^ (1/2) = (8^2) ^ (1/2) = 8;

    81^ (3/4) = (3^4) ^3/4 = 3^3=27;

    36^ (-1/2) = (6^2) ^ (-1/2) = 6^ (-1) = 1/6